https://cupstorys.pl/ueber-uns.html

Gizeh Werk w cupstorys.pl

CUPSTORYS - Nasza historia

by GIZEH

CUPSTORYS jest częścią grupy przedsiębiorstw GIZEH – światowego specjalisty w dziedzinie opakowań spożywczych. Projektowanie, produkcja i dekoracja opakowań dostosowanych do potrzeb klienta to podstawowe kompetencje grupy GIZEH. Jako najmłodsza jednostka firmy wyspecjalizowaliśmy się w produkcji i zdobieniu kubków wielokrotnego użytku. Jako że sami jesteśmy producentami i działamy w Niemczech, gwarantujemy doskonałą jakość.

Dzięki naszym technologiom dekoracji, drukowi cyfrowemu i etykietowaniu w formie (IML) jesteśmy w stanie dostarczyć Ci odpowiedni produkt, w małych lub dużych seriach. Nasza fabryka w Bergneustadt (NRW) jest dostosowana do wysokich wymagań przemysłu spożywczego i posiada certyfikaty zgodności z najwyższymi międzynarodowymi standardami jakości (BRC/iop i FDA).

Jesteśmy zespołem kreatywnych umysłów i specjalistów w dziedzinie druku, którzy z przyjemnością udzielą kompetentnego wsparcia we wszystkich kwestiach związanych z kubkami eventowymi i ich dekoracją.




Metody produkcji

Druk cyfrowy w cupstorys.pl

Druk cyfrowy

Bezpośredni druk cyfrowy stosowany do dekorowania pojemników i pokrywek to całkowicie nowa metoda. Efektem jest fotorealistyczna jakość i duże nasycenie kolorów. Bezdotykowa głowica drukująca przenosi maleńkie krople atramentu na podłoże drukowe.

Dzięki temu cyfrowa maszyna drukująca może wykonać nadruk na różnych powierzchniach, kształtach i promieniach pojemników. Teraz można ozdobić nawet takie powierzchnie, których zadrukowanie i zaetykietowanie nie było kiedyś wykonalne, np. krawędzie, załamania lub całe dna pojemników. Metoda ta nie wymaga przygotowania płyt drukowych ani etykiet, czy innych materiałów nośnych, dlatego w krótkim czasie można wykonać nawet najmniejsze serie.

Etykietowanie w formie (IML)

W procesie IML wydrukowane etykiety specjalne są automatycznie wkładane do formy wtryskowej, zanim zostanie ona wypełniona tworzywem sztucznym. Etykieta zgrzewa się z tworzywem sztucznym i w ten sposób powstaje jednolita struktura.

Proces ten umożliwia produkcję i dekorowanie kubka w jednym cyklu roboczym, co zapewnia oszczędność czasu i efektywność kosztową. Stosowane są również etykiety specjalne, na przykład w celu uzyskania efektów metalicznych. W każdym przypadku zagwarantowany jest znakomity efekt wizualny. Dzięki zastosowaniu technologii „reverse printing” kubki nawet po wielokrotnym umyciu nie wykazują śladów zużycia (lub wykazują w minimalnym stopniu).

Etykietowanie w formie w cupstorys.pl


Zrównoważony rozwój

Zrównoważony rozwój ma dla nas duże znaczenie. Nasze kubki wielokrotnego użytku, wykonane z polipropylenu, nie tylko są rozsądną alternatywą dla kubków jednorazowych, ale także nadają się do recyklingu. W ten sposób dbamy o ekologiczną gospodarkę o obiegu zamkniętym – nawet jeśli kubek wielokrotnego użytku zostanie kiedyś wyrzucony, będzie bezpieczny dla środowiska. Ponadto postanowiliśmy przekazać część naszych zysków na wsparcie projektów związanych z klimatem i ochroną środowiska. Nasze emisje na poziomie przedsiębiorstwa są rejestrowane przez firmę ClimatePartner i kompensowane.
Dodatkowo wspieramy organizację Plastic Fisher, której celem jest utylizacja plastikowych odpadów z najbrudniejszych rzek świata, rocznym wkładem w wysokości 5000 euro. Przekazujemy również datki na rzecz NABU (Naturschutzbund Deutschland), niemieckiej organizacji ekologicznej, aby promować ochronę wrzosowisk i owadów na terenie Niemiec. NABU angażuje się w Niemczech, ale także na całym świecie, w ochronę różnorodności flory i fauny dla dobra naszych dzieci i wnuków. Tu można dowiedzieć się więcej na temat poszczególnych projektów:
ClimatePartner

Czysta woda pitna Dowiedz się więcej

Projekt 1087 z udziałem ClimatePartner w cupstorys.pl
Plastic Fisher

Czyste rzeki
Dowiedz się więcej

Projekt 1056 z udziałem ClimatePartner w cupstorys.pl
NABU

Ochrona wrzosowisk Dowiedz się więcej



Bezkompromisowa jakość

Wszystkie nasze zakłady produkcyjne podlegają rygorystycznemu zarządzaniu jakością i higieną, którego efektywność jest regularnie monitorowana i oceniana przez niezależnych audytorów. Jakość GIZEH jest dostosowana do wysokich wymagań przemysłu spożywczego.

Certyfikat FDA w cupstorys.pl
 
Projekt Energia wiatrowa na północnym wschodzie w cupstorys.pl

Energia wiatrowa na północnym wschodzie, Brazylia

14 farm wiatrowych, wspierających zrównoważony rozwój na północnym wschodzie Brazylii

Ten projekt energii wiatrowej na północnym wschodzie Brazylii stanowi ważny wkład w ochronę klimatu i wspomaga sąsiednie społeczności czystą energią. Teren 14 farm wiatrowych sięga poza granice stanu Piauí i Pernambuco. Łącznie pracuje tu 156 turbin dostarczających energię elektryczną ze źródeł odnawialnych do brazylijskiej sieci energetycznej o łącznej mocy 358,8 MW. Projekt pozwala zaoszczędzić około 652 150 ton CO2 rocznie, które zostałyby wyprodukowane w przypadku wytwarzania energii elektrycznej z paliw kopalnych.

W tym projekcie szczególny nacisk kładzie się na potrzeby społeczności lokalnych, poprawę lokalnej infrastruktury i zapewnienie dostępu do możliwości edukacyjnych.

Projekt ten przede wszystkim zapobiega przedostawaniu się plastiku do morza. Poddaje się go recyklingowi i przetwarza na tzw. „plastik społeczny”, z którego wytwarzane są nowe produkty.

Do strony projektów ClimatePartner
Projekt Sadzenie drzew z udziałem ClimatePartner w cupstorys.pl

Sadzenie drzew, Niemcy

Sadzenie drzew w Niemczech

Niemcy to jeden z najbardziej zalesionych krajów UE. Ale tu także lasy dotkliwie odczuwają zmianę klimatyczną: pożary niszczą duże powierzchnie lasów, zwłaszcza na wschodzie. Susza i wysokie temperatury osłabiają pospolite gatunki drzew, takie jak świerk, którego płytkie korzenie nie sięgają do głębszych, zawierających wodę warstw gleby. Stają się one także bardziej wrażliwe na skutki burz. Szkodniki szybko się rozprzestrzeniają w osłabionych drzewach i niszczą zasoby leśne.

Lasy mieszane, składające się na przykład z dębów i sosen, są bardziej odporne na zmiany klimatyczne. Lepiej znoszą upał i suszę, a ryzyko pożaru jest w ich przypadku mniejsze. Dlatego ClimatePartner wspiera ponowne zalesianie i transformację niemieckich lasów. Naszym klientom oferujemy możliwość regularnego udziału we wspólnych akcjach sadzenia roślin. Aby zagwarantować możliwie największą neutralność klimatyczną, ClimatePartner wspiera również uznany na arenie międzynarodowej projekt ochrony lasów w Brazylii: www.climatepartner.com/1056. Za każdą skompensowaną tonę CO2 sadzimy nowe drzewo w niemieckich lasach.

Do strony projektów ClimatePartner
Projekt Ochrona lasów z udziałem ClimatePartner w cupstorys.pl

Ochrona lasów, Brazylia

Açaí, superfood z Amazonii

„Várzea” w stanie Pará u ujścia Amazonki to bardzo szczególny i wyjątkowy ekosystem. Wyspę Marajó przecinają drogi wodne, a krajobraz od stuleci kształtują drobni rolnicy. Jako arteria transportowa Amazonia sprzyja rolnictwu i hodowli zwierząt, co z kolei prowadzi do coraz większego wylesiania obszarów.

Projekt Ecomapuá chroni 90 000 hektarów lasów i zakazuje komercyjnego wyrębu. Tworzy alternatywne źródła dochodu dla 94 lokalnych rodzin, na przykład wspierając handel owocami açaí. Są one popularne nie tylko w Brazylii, ale coraz częściej poszukiwane jako superfood w krajach uprzemysłowionych. Ponieważ projekt promuje rozwój w jednym z najbiedniejszych regionów północno-wschodniej Brazylii, uzyskał nie tylko certyfikat Verified Carbon Standard, ale także Social Carbon Standard.

Do strony projektów ClimatePartner
Projekt Czysta woda pitna z udziałem ClimatePartner w cupstorys.pl

Ponowne zalesianie Rio Kama, Nikaragua

Wszechstronny bambus chroniący ludzi i klimat

W ramach naszego projektu we wschodniej Nikaragui ponownie zalesiono 2361 hektarów ponad milionem sadzonek rodzimego gatunku bambusa i ochroniono dodatkowe 1000 hektarów prastarego lasu. W efekcie silnie zdegradowany krajobraz został przekształcony w zróżnicowany ekosystem. Bambus jest jedną z najskuteczniejszych roślin w walce ze zmianami klimatu. Projekt pomaga ograniczyć globalne ocieplenie poprzez zmniejszenie wylesiania. Jednocześnie promuje adaptację do zmian klimatycznych poprzez obniżanie temperatur, tworzenie mikroklimatu, umożliwianie gospodarki niskoemisyjnej i wspieranie zagrożonych społeczności.

W przeciwieństwie do drzew, bambus nie obumiera podczas zbioru. Gdy osiągnie pełną dojrzałość, co roku z każdej rośliny zbiera się pojedyncze łodygi, podczas gdy młodsze odrastają. Roślina ta może więc trwale magazynować węgiel, a jej żywotność wynosi około 80 lat. Włókna bambusowe z plantacji stanowią podstawę dla szerokiej gamy zrównoważonych, niepowodujących wylesienia produktów, takich jak papier toaletowy.

Do strony projektów ClimatePartner

Energia wodna / goryle górskie, Kongo

Energia wodna dla obszaru goryli górskich

Około jedna trzecia ostatnich goryli górskich żyje na wolności w Parku Narodowym w Wirunga. 600 strażników chroni obszar przed uzbrojonymi bojówkarzami, którzy chcą się bogacić na surowcach mineralnych, zwierzętach i węglu drzewnym. Nielegalna nadmierna eksploatacja jest biznesem wartym miliony, finansującym okrutną wojnę domową. Podczas misji życie straciło ponad 160 strażników.

Węgiel drzewny z drzew obszaru Wirunga jest jedynym źródłem energii dla wielu osób, 97 procent populacji żyje bez elektryczności. Bez alternatywy dla węgla drzewnego lasy zostaną wycięte w ciągu dziesięciu lat. Dlatego właśnie powstał nasz projekt ochrony klimatu: mała elektrownia przepływowa o mocy 13,26 megawatów. Do lokalnej sieci energetycznej podłączonych jest obecnie 5000 gospodarstw domowych i wiele nowych małych przedsiębiorstw, co jest podstawowym warunkiem rozwoju gospodarczego, a co za tym idzie – większej stabilności i pokoju w regionie.
Do strony projektów ClimatePartner

Projekt Energia słoneczna z udziałem ClimatePartner w cupstorys.pl

Kompensacja CO2 + ochrona mórz na całym świecie

Międzynarodowa ochrona klimatu połączona z regionalnym zaangażowaniem

Kompensacja CO2 jest w całości realizowana poprzez jeden z trzech poniższych projektów ochrony klimatu, które są certyfikowane zgodnie z międzynarodowymi standardami. Za każdą skompensowaną tonę CO2 w ramach inicjatywy Plastic Bank zbieranych jest 10 kg plastiku.

- Energia słoneczna na rzecz zrównoważonego wytwarzania energii elektrycznej (climatepartner.com/1390) w indyjskich stanach Maharastra, Orissa, Jharkhand, Gujarat i Andhra Pradesh.

- Farma wiatrowa na filipińskiej wyspie Luzon (climatepartner.com/1091) zapewnia społeczeństwu coraz bardziej niezależne dostawy czystej energii elektrycznej.

- A na karaibskiej wyspie Aruba farma wiatrowa zapewnia zrównoważoną alternatywę dla energii elektrycznej z paliw kopalnych (climatepartner.com/1040).

Do strony projektów ClimatePartner